Odporúčania ako rezervovať letenku
V dnešnej dobe existuje obrovské množstvo najrôznejších vyhľadávačov leteniek a stránok, kde sa objavujú rôzne akciové letenky. V tomto krátom článku by som vám chcela ukázať môj postup ako rezervujem letenku. Budem rada ak vás možno trošku inšpirujem, pretože niekedy je nájsť dobrú letenku naozaj problém.
Tu je postup ako postupujem pri rezervácii leteniek:
1. jednou z mojich najobľúbenejších stránok je Google Flights. Prehľadná, jednoduchá stránka a celkom presná na vyhľadávanie cien.
TIP: často sa stáva, že cena letenky, ktorú vidíte v jednotlivých vyhľadávačoch leteniek ešte nieje konečná. Buď k cene pribudne ešte cena za batožinu alebo poplatky za platbu kartou.
Dá sa tu klasicky vyhľadávať zadaním destinácie, dátumu a počtu osôb. Ja však najčastejšie využívam možnosť, že zadám destináciu kam chcem ísť a postupne si prezerám kalendár, kde sa zobrazujú ceny. Cena, ktorú vidíte je vždy za spiatočnú letenku.
Po vybratí dátumu ponúka Google Flights najlepšie lety čo sa týka celkového času, prestupov, ceny a pod.
Rezervovať sa cez Google Flights priamo nedá, vždy vás to presmeruje na inú stránku – napr. letiskovú spoločnosť.
TIP: výbornou funkciou Google Flights je aj možnosť „Kdekoľvek“. Stačí zadať odletové letisko a príletove nechať prázdne. Vybrať dátum a zobrazí sa vám zoznam destinácii po celom svete v danom termíne. Zeleným sú označené miesta, kde je cena letenky v tomto termíne výhodná.
Okrem leteniek ponúka Google Flights aj kopec iných funkcionalít – aktivity čo v danej destinácii robiť (dokonca si môžete vybrať či ste v danej destinácii 1 deň alebo dlhšie a podľa toho vám Google navrhne program) alebo možnosti ubytovania.
2. druhou veľmi obľúbenou stránkou je kiwi. Rezervovať cez kiwi môžete ja priamo cez našu stránku – Letenky.
Stránka ponúka okrem samotnej rezervácie rôzne iné možnosti – podobne ako Google Flights môžete vybrať možnosť „Kdekoľvek“ a Kiwi vám navrhne najvýhodnejšie lety vo vašom termíne. Ukazuje letenky na jednotlivé mesiace a zoraďuje podľa ceny a dĺžky letu. Okrem samotných letov ponúka aj autobusovú a vlakovú dopravu. Dá sa tu rezervovať ubytovanie či prenajať auto. Super možnosťou je zadanie kľúčového slova „Kdekoľvek“ a výber napríklad 2 noci / víkend a pod. Kiwi vám v najbližšom období ponúkne najrôznejšie destinácie s dobrými cenami cez víkendy.
Veľmi dobre majú aj prepracovanú možnosť Nomád – ak chce niekto cestovať na dlhšie a vidieť viacero destinácií. Tu sa dá vybrať vždy odletové letisko a počet nocí, ktoré tu chcete stráviť.
3. obľúbeným je u mňa aj Checkfelix. Tu využívam hlavne možnosť flexibilného dátumu. To znamená, že okrem konkrétnych dátumov kedy chcem odletieť pridám možnosť +/- 1 až 3 dni. Moja skúsenosť s Checkfelix je taká, že tu väčšinou bývajú najnižšie ceny.
Dá sa tu rôzne filtrovať, napríklad podľa leteckej spoločnosti, dá sa vybrať max. dĺžka letu, počet prestupov alebo časy kedy chcete odlietať / prilietať. A samozrejme môžete si cez stránku rezervovať aj hotel či auto. Checkfelix ponúka aj blog s rôznymi tipmi na cestovanie po daných destináciách.
4. na záver ešte pár dobrých stránok, ktoré stoja tiež za návštevu ak hľadáte dobré letenky. Skyscanner funguje podobne ako Checkfelix. Momondo používam hlavne na mobile, vtedy sa tu viem ľahšie orientovať a všeobecne sú tu často veľmi lacné letenky. Ak by ste chceli dostávať info o lacných letenkách mailom, odporúčam sa registrovať cez Scott’s Cheap Flights. Posielajú mailom ponuky, dizajnovo síce pôsobia trochu chaoticky, ale niekedy sa tu nájdu naozaj super ceny.
Pridaj komentár