5 atrakcií, ktoré musíte v Chorvátsku zažiť na vlastnej koži

Chorvátsko sa stalo najobľúbenejšou dovolenkovou destináciou slovenských turistov pre výbornú dostupnosť, azúrovo modré more a prekrásne prírodné pláže. Táto slnečná krajina poskytuje príjemnú dovolenku, množstvo zaujímavých pamiatok, silné kultúrne zázemie, prekrásnu prírodu a neodolateľné kulinárske špeciality. Ak sa rozhodnete vycestovať na dovolenku k Jadranskému moru, určite vás oslovia apartmány v Chorvátsku alebo hotely v Chorvátsku. Obe varianty ubytovania sú cenovo prijateľné a obľúbené.

Pre väčšinu turistov je predstava dovolenky v Chorvátsku úplne jasná. Celodenný relax na krásnej piesočnatej pláži a večerné posedenie v príjemnej krčmičke. Ak máte záujem zažiť dovolenku v akčnejšom duchu prinášame vám zopár tipov na nezabudnuteľné výlety:

Letecké výlety nad Jadranom – nie je nič krajšie a vzrušujúcejšie ako si z paluby lietadla poprezerať Jadranské more lemované nádherným pobrežím s mnohými ostrovmi. Dostať sa za 30 minút z Chorvátskeho pobrežia do Talianska rýchlo a hlavne bezpečne je na nezaplatenie. Vybrať si môžete z bohatej ponuky destinácii: Split, Zadar, Rijeka, Unije, Mali Lošinj, Dubrovnik, Venezia, San Marino, Pula, Brač, Portorož, Tivat.
Rafting na Rieke Cetina, Omiš – ponúka trojhodinový zjazd rieky Cetiny so skúsenými stipermi, vhodný aj pre začiatočníkov. Počas zjazdu sa zastavíte pri vodopáde ,,Studenac“, nasledujú prekrásne pereje,, Oblačnik“, zastavíte sa aj na prehliadku kvapľovej jaskyne, na záver dorazíte ku skale, kde sa natáčala záverečná scéna filmu Winnetou. Tu sa môžete okúpať v rieke. Najbližšie a najvýhodnejšie je ubytovanie v meste Omiš.
Morský kajaking zo Supetar do Sutivanu – kajaking má dĺžku 6 km pozdĺž pobrežia. Je veľmi obľúbený, vyhľadávaný prevažne skupinami mladých ľudí a rodinami s deťmi. Maximálne bezpečný, vhodný aj pre začiatočníkov. Pri expedícii budete mať zastávku v malebnej rybárskej dedinke Mirca a ďalšiu pauzu s opaľovaním a kúpaním na krásnych plážach Sutivanu. Je to potešenie pre všetkých, ktorí očakávajú dobrodružstvo bez nebezpečenstva.
Horolezectvo, Sutivan – Ližišče – deň strávený lozením po skalách, výstup po skalných stenách, po kopcoch kontrastujúcich skalných stien a údolí. Na tento typ výstupov nie sú potrebné žiadne predchádzajúce znalosti či skúsenosti, pretože pôjdete len po ľahších trasách. Dostanete aj horolezecké vybavenie, inštruktora a celkom určite zažijete vzrušenie z výstupu. Vhodné pre jednotlivcov, ale aj skupiny.
Výlet do jaskyne Vranjača – jaskyňu nájdete 24 km od Splitu na severozápadnom úpätí pohoria Mosor, v blízkosti dediny Kotlenice. Celková dĺžka chodieb je 360 metrov. Vďaka prekrásnej kvapľovej výzdobe je jaskyňa prístupná verejnosti od r. 1923. Jej vek sa odhaduje na cca 65 miliónov rokov. Pozostáva z dvoch dvoran. Prírodnou chodbou prídete do prvej dvorany, ktorá je plná prekrásnych farieb a rôznych tvarov. Druhá dvorana pozostáva z 9 menších dvoran. Vo vnútri je stála teplota 15 °C a hĺbka jaskyne je 107 metrov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *