Prečo navštíviť Grécko?

Ďakujeme za nasledujúci článok o cestovaní po Grécku.

Prečo navštíviť Grécko?

Cestovanie sa pre mnohých z nás stalo koníčkom a neoddeliteľnou súčasťou života. Za návštevu z viacerých dôvodov rozhodne stoja viaceré európske krajiny, medzi ktoré patrí aj Grécko. To každoročne láka státisíce turistov nie len svojou klímou, ale aj bohatou históriou a chutnou kuchyňou. Grécko sa nachádza na juhu Európy a jeho hlavným mestom sú Atény. Svoje pomenovanie získali od gréckej bohyne, ktorá je zároveň jeho patrónkou.

Ako sa zorientovať?

Hneď po prílete do Atén je vhodné si buď požičať auto alebo si zakúpiť lístky na MHD tak, aby ste sa po meste mohli voľne pohybovať a vidieť toho čo najviac. Najčastejšie navštevovanou a mimoriadne obľúbenou je Akropola a jej múzeum, na ktoré by ste si mali vyhradiť dve až tri hodiny vášho času. Nachádza sa tu mnoho významných historických pamiatok a rozhodne stojí za návštevu.

Ak vás prechádzka vyčerpá, navštívte neďaleké reštaurácie, ktoré vám ponúknu to najlepšie z gréckej kuchyne. Patrí sem napríklad Mani Mani nachádzajúca sa na ulici Falirou 10, ktorá sa pýši peloponézskymi špecialitami a miestni ju označujú za jednu zo svojich najobľúbenejších reštaurácií. V tejto oblasti sa tiež nachádza reštaurácia Greek House Attikos, ktorá takisto ohúri tradičnými gréckymi špecialitami a dychberúcim výhľadom z terasy.

Načo sa oplatí pozrieť

V blízkosti Akropoly sa nachádza aj Monastiraki, populárny blší trh, kde nájdete veľa suvenírov, no takisto mnoho typických reštaurácií servírujúcich jedlá, ktoré naplnia všetky vaše predstavy o typickej gréckej kuchyni. Nájdete tu však aj malý vláčik, ktorý vás prevezie okolo Akropoly, čo sa môže páčiť najmä deťom. Ak trh navštívite večer, zažijete neopakovateľnú atmosféru, stretnete mnoho mladých ľudí a turistov, pocítite radosť z vystúpení rôznych pouličných umelcov a vychutnáte si Atény v ich skutočnej podobe. Ako to však na takýchto miestach býva, treba si dávať pozor na vreckových zlodejov a všetky kabelky či cennosti radšej nechať v hoteli.

Po prvom dni v Aténach, počas ktorého by ste mali zvládnuť návštevu Akropoly a Monastiraki, si počas ďalšieho dňa nenechajte ujsť múzeum Benaki, ktoré sa niektorým návštevníkom páčilo omnoho viac ako populárna Akropola. Nachádzajú sa tu významné historické pamiatky, najmä rôzne maľby, oblečenie či šperky. Je otvorené do piatej poobede, takže jeho návštevu odporúčame presunúť na neskoršie poobedie, nakoľko väčšina ostatných miest je otvorená len do tretej. Pozor si však treba dať aj na to, že v pondelky a utorky je múzeum zavreté.

Doprajte si relax

Ak máte chuť na relax, navštívte kúpele Hammam, kde stojí za to dať si masáž alebo špeciálnu procedúru na zjemnenie pokožky rúk. Deň môžete zakončiť prechádzkou po štvrti s názvom Plaka, kde si vychutnáte typickú grécku atmosféru, architektúru a kuchyňu. Ak sa v Aténach zdržíte dlhšie, navštívte aj štvrť Gazi a horu Likavitos, odkiaľ sa vám naskytne nádherný výhľad na celé mesto.

Najväčším lákadlom na tejto destinácii je originálna a neopísateľná kultúra, nádych histórie spojený s kvalitnými službami. Lákadlom pre turistov je najmä cenová prístupnosť, keďže v čase krízy sa domáci snažia udržať si zákazníkov a, samozrejme, využitie dovoleniek na poslednú chvíľu. Ak by ste sa však vybrali aj na vlastnú päsť, určite vás potešia letenky nízkonákladových spoločností. Tak neváhajte a ponorte sa do dobrodružstva na grécky spôsob!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *