Odporúčania ako rezervovať letenku cez Ryanair

Na rezervovanie leteniek ako prvú odporúčam stránku www.ryanair.com. Táto nízkorozpočtová letecká spoločnosť ponúka najlepšie ceny leteniek z Bratislavy. Momentálne si môžete vybrať z 18 destinácií, medzi ktoré patria aj miesta, kde sa dá stráviť príjemná a hlavne cenovo výhodná letná dovolenka. Na výber sú dovolenkové destinácie ako Alghero na Sardínii, Barcelona, Malaga na juhu Španielska či hlavné mesto Malorky – Palma. Taktiež veľmi výhodným je rezervovať letenku do Milána prípadne Londýna a odtiaľ naplánovať ďalšiu cestu. Miláno s Londýnom patria medzi destinácie, z ktorých Ryanair poskytuje veľké množstvo letov a určite si tu každý nájde tú svoju vysnívanú destináciu. Stretla som sa už viac krát s otázkami ako cez túto stránku rezervovať letenku a ako sa na nej orientovať. Práve preto je tu návod:

Hneď na úvod dôležité UPOZORNENIE :  Počas rezervovania letenky cez Ryanair ostaňte po celý čas na tejto jednej stránke, neotvárajte si na ďalšej záložke znovu Ryanair stránku (iné stránky samozrejme môžete). Môže sa stať, že Vám potom nepríde mail potvrdzujúci zaplatenie letenky, ale peniaze Vám z účtu stiahne.

1.    Ako prvé zvolíte destináciu odkiaľ a kam chcete letieť
2.    Dátum odletu/príletu
3.    Výber či ide o jednosmerný let (one-way) alebo spiatočný (return)
4.    Počet osôb
5.    Kliknete na tlačítko FIND FLIGHTS

Pridávam aj obrázok pre lepšiu orientáciu.

Ryanair

Potom sa ocitnete v okne, kde si už môžete vyberať z rôznych časov a dátumov letov podľa ceny (šípkami doprava a doľava sa posúvate v jednotlivých dátumoch).

Ryanair 2

Ak ste si teda vybrali presný dátum a čas Vášho letu, kliknete na CONTINUE a ocitnete sa v okne, kde vypisujete svoje údaje. Takisto ponúkam stručný návod ako na to:

1.    PASSENGER(S):

 • vyberiete titul a vpíšete krstné meno a priezvisko všetkých pasažierov

2. TRAVEL INSURANCE:

 • ak chcete mať poistenie priamo cez leteckú spoločnosť Ryanair, vyberiete si v zozname krajinu, z ktorej pochádzate. Ak nie vyberiete políčko Don´t Insure Me

3. CHECK-IN BAGS:

 • ak chcete pridať batožinu, vyberiete meno pasažiera a veľkosť batožiny, ktorá Vám vyhovuje. Ryanair dovoľuje jednu príručnú batožinu v kabíne lietadla do 10 kg s rozmermi 55cm x 40cm x 20cm + navyše ďalšia malá batožina s rozmermi maximálne 35 x 20 x 20 cm
 • ak nechcete pridávať žiadnu batožinu navyše a stačia Vám 2 malé príručné, kliknite jednoducho na tlačítko CANCEL

4. RESERVED SEATS:

 • tu si môžete zarezervovať miestenku na konkrétne miesto v lietadle za príplatok a tiež si zaručiť, že pôjdete do lietadla medzi prvými (PRIORITY BOARDING)

5. SMS FLIGHT DETAILS:

 • ak chcete mať všetky údaje o lete vo svojom telefóne (poplatok 2,49€ za SMS)

6. LOW COST PARKING:

 • môžete si zarezervovať parkovanie v destinácii kam letíte (väčšinou viac možností – kryté parkovisko, vonkajšie a pod.). Je potrebné zadať aj identifikačné číslo vozidla.

7. TRANSFER TO/FROM AIRPORT:

 • cena prepravy sa líši od jednotlivých destinácií

8. SPORT/MUSICAL/BABY EQUIPMENT:

 • zadáte konkrétne športové náčinie, hudobný nástroj alebo kočík pre bábätko a meno pasažiera, ktorý ho bude používať

9. SPECIAL ASSISTANCE:

 • ak patríte medzi zdravotne postihnutých ľudí, zaškrtnutím políčka si zabezepčíte špeciálnu starostlivosť na letisku

10. CONTINUE – kliknete na žlté tlačítko pokračovať (continue)

Pravdepodobne sa Vám zobrazí veľká tabuľka, ktorá Vás bude navádzať sa prihlásiť alebo registrovať na Ryanair stránkach. Ak nemáte záujem, krížikom na pravej strane v rohu tabuľky ju zatvoríte.

Ďalšie okno, ktoré sa Vám otvorí je na rezerváciu ubytovania. Stránka ryanair.com Vám ponúkne niekoľko druhov hotelov/hostelov na výber, ale odporúčam radšej rezervovať ubytovanie priamo cez booking.com kvôli väčšiemu výberu a množstvu detialov o jednotlivých ubytovaniach (hlavne hodnotenia iných). Pre ďalší krok kliknete na tlačítko CONTINUE.

Nachádzame sa v okne pre platbu. Opäť ponúkam návod ako sa orientovať:

1. RYANAIR VOUCHERS:

 • ak ste už predtým leteli s Ryanarom a získali ste voucher, kód prepíšte do políčka.

2. PLAY TO WIN:

 • ak máte záujem súťažiť, kliknete na tlačítko ADD (úprimne neviem čo sa stane ďalej, pretože som ešte nikdy nesúťažila :))

3. CONTACT:

 • 2x uvediete svoju e-mailovú adresu (na ňu Vám príde potvrdenie o kúpe letenky)
 • zaškrtnite políčko (The information you have provided will only be used to contact you about your booking unless you are subscribed to our members list. Subscribers will receive information from Ryanair and our partners. If you don’t wish to receive our best offers then please tick the box.) ak si neželáte dostávať od Ryanairu pravidelne ponuky a akcie mailom.

4. PHONE NUMBER:

 • vyberiete zo zoznamu svoju krajinu
 • vpíšete svoje telefónne číslo

5. SECURE CARD PAYMENT:

 • vyplníte krajinu, typ karty, ktorou chcete letenky zaplatiť, číslo karty (alebo Vášho účtu) a Vaše meno
 • vyplníte Vašu adresu
 • DÔLEŽITÉ – Ryanair Vám hneď po dokončení rezervácie letenky stiahne peniaze z účtu

5. PURCHASE NOW:

6. ONLINE CHECK-IN:

 • tesne pred Vaším odletom je potrebné urobiť online check-in buď pomocou Ryanair webovej stránky alebo priamo cez Váš e-mail, ktorý Vám príde po rezervácii leteniek. Tento check-in musíte urobiť najneskôr 4 hodiny pred odletom a znamená to, že Vám mailom prídu letenky, ktoré si musíte vytlačiť a predložiť na letisku personálu.

ZMENY PO REZERVÁCII:

Áno aj Ryanair umožnil svojim pasažierom robiť drobné zmeny v rezerváciách. Tu je súhrn najdôležitejších a najčastejších zmien:

1. Zmena dátumu a času Vášho letu

2. Zmena destinácie

 • platia rovnaké pravidlá ako pri zmene dátumu a času
 • v prípade „outbound“ letov (to znamená, že nastupujete do lietadla, ktoré sa práve vrátilo z destinácie, kam letíte vy) nie je možné zmeniť destináciu ak sa už takýto let uskutočnil (výnimočný prípad len ak lietadlo meškalo 3 hodiny alebo ste let zmenili 3 hodiny pred odletom z destinácie, do ktorej máte letieť)

3. Zmena mena

 • platia rovnaké pravidlá ako pri zmene dátumu, času a destinácie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *