Alpy, ľadovec a ukončenie zimy

Tentokrát píšem len krátky článok spojený s fotkami a videom z nášho výletu do rakúských Álp na ľadovec Kitzsteinhorn. Na tomto ľadovci sme už boli v roku 2013 (link na článok z roku 2013) a tentokrát opäť výber zimnej dovolenky padol na Kitzsteinhorn, pretože v čase zajednávania snehu ešte veľa nebolo a ľadovec je jednoducho istota :). A keďže Kitzsteinhorn nieje ani až tak ďaleko od Viedne, za cca 4 hodinky ste tam, bola to pre nás dokonalá voľba.

Ubytovanie sme si zajednali cez booking.com vo veľmi milej a útulnej rakúskej chate s názvom Haus Dora. Za dve noci v dvojlôžkovej izbe pre dvoch sme zaplatili 112€ aj s raňajkami. Ubytovanie sa nachádza v centre dedinky Kaprun, blízko je to do supermarketu, do športových obchodov v centre, reštaurácií alebo na zastávku ski busu.

Hneď prvý deň po príchode sme išli lyžovať, zaparkovali sme priamo pri lanovke pod ľadovcom a kúpili si dvojdňový skipas. Cena je dosť vysoká, dva dni na ľadovci vyjdú na 91€, ale ono to určite stojí za to. Tie zjazdovky sú jednoducho úžasné a keď sa k tomu pridá krásne slnečné počasie je to top zimná dovolenka :). Veď posúďte sami podľa našich fotiek a videa :).

Zjazdovky na ľadovci sú pre všetky lyžiarske úrovne, ja mám najradšej červené, ktoré sú pre stredne pokročilých, ale nájde sa tu aj pár čiernych (pokročilí) a množstvo modrých (začiatočníci). Reštaurácie a bary sú tiež na každom kroku, teda na každej výstupnej a nástupnej stanici lanovky, orientačne zaplatíte za guláš so žemlou 5€, za veľký pol litrový nealko nápoj cca 3€ a za hlavné jedlo ako napríklad rezeň s hranolkami cca 10€. Okrem toho v strede svahu nájdete veľké iglú vo vnútri ktorého je tiež jeden bar s alko aj nealko nápojmi. Pre milovníkov adrenalínu sa na Kitzsteinhorne nachádzajú aj snowboardové a freeridové parky a tiež freeridové zóny, ktoré dvaja členovia našej posádky aj vyskúšali, ale sneh nebol koncom marca už natoľko dobrý :).

Po dobrej lyžovačke samozrejme dobre padne oddych vo wellness, navštíviť môžete napríklad Tauern Spa, ale mnoho hotelov a ubytovaní ponúka aj vlastné wellness. Zell am See sa nachádza cca 15 minút jazdy od dedinky Kaprun a je to veľmi pekné mestečko s malými obchodíkmi, zameranými hlavne na športovú výbavu a oblečenie. Je tu množstvo kaviarní a reštaurácií, takže večer sa tu dá stráviť veľmi príjemne.

Na záver pár foto z lyžovačky a z večeru strávenom v Zell am See plus zábery nočnej oblohy nad ľadovcom :).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *