10 Top stavieb, ktoré ma najviac zaujali

V nasledujúcom zozname som zoradila 10 stavieb, ktoré ma zatiaľ počas mojich cestovateľských ciest zaujali najviac. Samozrejme okrem nich ma fascinovali aj iné budovy, ale sem som sa snažila zaradiť tých 10 NAJ :).

1. Eiffelovka – Paríž/Francúzsko – 324 metrov vysoký a 10 100 ton vážiaci symbol hlavného mesta Francúzska.

2. Sagrada Familia – Barcelona/Španielsko – bazilika od slávneho architekta Antonia Gaudího, ktorá je vo výstavbe už 130 rokov a aj napriek tomu, že nieje dostavaná, chodia ju obdivovať tisícky turistov.

3. London Eye – Londýn/Veľká Británia – tretie najväčšie vyhliadkové koleso na svete s výškou 135 m a nezabudnuteľným výhľadom.

4. Koloseum – Rím/Taliansko – ruiny veľkého amfiteátra v strede Ríma patria medzi najnavštevovanejšie miesta v tomto meste, ktoré si nemôžete nechať ujsť :)

5.  Kartágo – Tunis/Tunis – dnes súčasť hlavného mesta Tuniska – Tunisu, v minulosti bolo starovekým mestom, veľmocou a nachádza sa tu veľké množstvo vzácnych ruín a stavieb.

6. Hundertwasserhaus – Viedeň/Rakúsko – dom rakúskeho maliara a architekta, typický svojimi farbami a zvláštnymi tvarmi.

7. Atómium – Brusel/Belgicko – symbolizuje molekulu železa zväčšenú 165 miliard krát a vo vnútri sa nachádza múzeum.

8. Louvre – jedno z najznámejších múzeí na svete a jeho slávny vchod v tvare pyramídy.

9. Šikmá veža v Pise – Pisa/Taliansko – navštívila som ju síce len v noci a na krátku chvíľu cestou na Korziku, ale určite patrí medzi nezabudnuteľné stavby, keď dosiahla tretie poschodie a výšku asi 11 metrov, prstencová základňa sa naklonila na stranu približne o 15 cm a sklon sa každým rokom zväčšuje :)

10. Karlov Most – Praha/Česká republika – pre mňa nezabudnuteľné miesto, kam sa vraciam každý rok, plné umelcov, maliarov, spevákov, turistov a hlavne vynikajúcej dovolenkovej a oddychovej atmosféry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *