Odporúčania ako rezervovať hotel


Najlepší výber hotelov, hostelov či apartmánov nájdete na stránke www.booking.com. V súčastnosti si už aj pomocou našej stránky môžete rezervovať hotel, my za to získame drobnú odmenu a Vás to nestojí nič naviac. Stačí ak buď kliknete na hociktorý odkaz odkazujúci na booking na našej stránke alebo si tu priamo v tomto článku vyplníte formulár.


Postup pri rezervovaní ubytovania je jednoduchší ako bookovanie letenky cez Ryanair, ale pre nováčikov taktiež ponúkam návod s obrázkami. Výhodou je, že táto stránka je aj v slovenčine, čiže nebudete mať problém orientovať sa tu.

1.    Ako prvé zadáte destináciu, kde chcete nájsť ubytovanie (štát, mesto alebo názov ostrova) prípadne ak hľadáte konkrétny hotel zadáte jeho názov
2.    Zvolíte dátum (je tu aj možnosť nezadať žiadny dátum, ak ho zatiaľ presne neviete, a v tom prípade musíte zaškrtnúť políčko Zatiaľ neviem konkrétny termín)
3.    Vyberiete počet izieb + počet osôb
4.    Kliknete na Hľadať

Nachádzate sa v okne, kde si konkrétne môžete vybrať hotel. Jednotlivé hotely sa dajú rôzne usporiadať – podľa ceny, hviezdičiek, odporúčaní, vzdialenosti alebo hodnotenia.
Na ľavej strane sa nachádzajú ďalšie možnosti podľa ktorých si môžete upraviť svoj výber. Napríklad je možné konkrétne zadať rozpätie ceny, aký typ hotela by ste chceli alebo aké vybavenie by mal mať. Ku každému hotelu je stručný popis jeho polohy, vybavenia, pár fotografií a samozrejme cena. Tak isto u väčšiny hotelov sa dajú prezerať hodnotenia hostí, ktorí tu už boli ubytovaní. Veľmi odporúčam čítať si tieto recenzie, tu sa naozaj dozviete či je hotel dobrý alebo nie. Tak isto si hotel môžete pozrieť na mape a podľa toho sa rozhodnúť či sa napríklad nachádza ďaleko od pláže, od centra mesta atď.
Ak ste si už ten správny hotel vybrali, tu je postup ako pokračovať ďalej + obrázok:

1.    Kliknete na hotel, ktorý chcete rezervovať a dole nižšie na stránke sa nachádza tabuľka, kde sú na výber rôzne izby, ktoré hotel ponúka.
2.    Pri izbe, ktorá spĺňa Vaše očakávania zmeníte počet izieb z 0 na 1 alebo počet, ktorý chcete, a kliknete Rezervujte si teraz
rezervácia

3.    V ďalšom kroku vyplníte Vaše údaje – oslovenie, meno, priezvisko, emailová adresa, meno hosťa (sem napíšte meno toho na koho je rezervácia, čiže ak vy budete mať hlavnú zodpovednosť za ubytovanie, aj ho budete platiť, napíšte sem svoje meno, nie meno spolucestujúceho, to sa nemusí vôbec nikde uvádzať), či chcete fajčiarsku/nefajčiarsku izbu, či chcete raňajky a špeciálne požiadavky (napríklad izba s výhľadom na more)

Booking
4.    Kliknete na pokračovať
5.    Vyplníte svoju adresu – ulica, mesto, PSČ, krajina + telefónne číslo
6.    Nakoniec vyplníte údaje o svojej karte, ktorou idete zaplatiť – typ karty, číslo karty, meno držiteľa karty, dátum expirácie a CVV číslo (trojčíslie na zadnej strane Vašej karty)
7.    Už len kliknete na Rezervovať toto lôžko za xxx € a hotovo :)
Rezervácia

So stiahnutím peňazí je to rôzne, niektoré hotely Vám ich stiahnu hneď po rezervácii (ak ste si zajednali izbu bez možnosti stornovania), a niektoré nestiahnu nič a zaplatíte až po príchode do hotela (ubytovanie s možnosťou storna). Na e-mail Vám príde potvrdenie o rezervácii, ktoré si samozrejme nezabudnite vytlačiť v slovenskom, ale hlavne v anglickom jazyku a zobrať si ho so sebou. Odporúčam rezervovať hotely, pri ktorých je možnosť bezplatného storna do určitého dátumu. To znamená, že svoju rezerváciu môžete bezdôvodne zrušiť do tohto dátumu zadarmo. Stornovať rezerváciu je možné priamo pomocou mailu, ktorý obdržíte hneď po uskutočnení rezervácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *