Odporúčania ako rezervovať hotel

Najlepší výber hotelov, hostelov či apartmánov nájdete na stránke www.booking.com. V súčastnosti si už aj pomocou našej stránky môžete rezervovať hotel, my za to získame drobnú odmenu a Vás to nestojí nič naviac. Stačí ak kliknete na hociktorý odkaz odkazujúci na booking.com na našej stránke.

1.    Ako prvé zadáte destináciu, kde chcete nájsť ubytovanie (štát, mesto alebo názov ostrova) prípadne ak hľadáte konkrétny hotel zadáte jeho názov.
2.    Zvolíte dátum (je tu aj možnosť nezadať žiadny dátum, ak ho zatiaľ presne neviete, a v tom prípade musíte zaškrtnúť políčko Zatiaľ neviem konkrétny termín).
3.    Vyberiete počet izieb + počet osôb.
4.    Kliknete na Hľadať.

Nachádzate sa v okne, kde si konkrétne môžete vybrať hotel. Jednotlivé hotely sa dajú rôzne usporiadať – podľa ceny, hviezdičiek, odporúčaní, vzdialenosti alebo hodnotenia.

TIP: Moje najčastejšie filtre sú:

  1. celkové hodnotenie ubytovania nad 8,5
  2. vzdialenosť od centra
  3. bezplatné storno
  4. raňajky v cene
  5. pokiaľ ide o destináciu pri mori, rada zapínam aj filter blízkosť pláže alebo bazén k dispozícii

Ku každému hotelu je stručný popis jeho polohy, vybavenia, pár fotografií a samozrejme cena. Tak isto u väčšiny hotelov sa dajú prezerať hodnotenia hostí, ktorí tu už boli ubytovaní. Veľmi odporúčam čítať si tieto recenzie, tu sa naozaj dozviete či je hotel dobrý alebo nie. Tak isto si hotel môžete pozrieť na mape a podľa toho sa rozhodnúť či sa napríklad nachádza ďaleko od pláže, od centra mesta atď.

TIP: Niekedy je dobré pozrieť si okrem booking.com aj cenu na samotnej stránke hotela. Nie raz sa mi už stalo, že hotel ponúkal ubytovanie lacnejšie. Ale naopak, stáva sa mi aj, že hotel je cez booking lacnejší. Takže je dobré vždy porovnávať :).

Ak ste si už ten správny hotel vybrali, tu je postup ako pokračovať ďalej + obrázok:

1.    Kliknete na hotel, ktorý chcete rezervovať a dole nižšie na stránke sa nachádza tabuľka, kde sú na výber rôzne izby, ktoré hotel ponúka.
2.    Pri izbe, ktorá spĺňa Vaše očakávania zmeníte počet izieb z 0 na 1 alebo počet, ktorý chcete, a kliknete Rezervujte si teraz

3.    V ďalšom kroku vyplníte Vaše údaje – oslovenie, meno, priezvisko, emailová adresa, zakliknete či je ubytovanie pre Vás alebo pre inú osobu (ak nie pre Vás, nižšie napíšte meno pre koho je), či chcete fajčiarsku/nefajčiarsku izbu, či chcete raňajky a špeciálne požiadavky (napríklad izba s výhľadom na more).

TIP: Na booking.com je dobré sa registrovať a následne pri každej rezervácii len prihlásiť. Keď absolvujete niekoľko ciest, dostanete automaticky takzvané zľavy Genius. To znamená, že niektoré hotely môžete mať až so zľavou 15%.

4.    Kliknete na Ďalší krok: posledné údaje.
5.    Nakoniec vyplníte údaje o svojej karte, ktorou idete zaplatiť – typ karty, číslo karty, meno držiteľa karty, dátum expirácie a CVV číslo (trojčíslie na zadnej strane Vašej karty).

TIP: údaje o karte je možné uložiť a pri druhej rezervácii ich už nebudete musieť vypisovať na novo.

6.    Už len kliknete na Dokončíť rezerváciu a hotovo :)

So stiahnutím peňazí je to rôzne, niektoré hotely Vám ich stiahnu hneď po rezervácii (ak ste si zajednali izbu bez možnosti stornovania), a niektoré nestiahnu nič a zaplatíte až po príchode do hotela (ubytovanie s možnosťou storna). Na e-mail Vám príde potvrdenie o rezervácii. Odporúčam rezervovať hotely, pri ktorých je možnosť bezplatného storna do určitého dátumu. To znamená, že svoju rezerváciu môžete bezdôvodne zrušiť do tohto dátumu zadarmo. Stornovať rezerváciu je možné priamo pomocou mailu, ktorý obdržíte hneď po uskutočnení rezervácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *