Rady ako si požičať auto

Síce cestujem už niekoľko rokov, s požičiavaním auta som začala len nedávno. Ja osobne nie som príliš dobrý šofér, čiže sama by som si samozrejme to auto nepožičala. Väčšinou si teda auto požičiavame, keď dovolenkujem s priateľom. A hneď na úvod môžem povedať, že to je vynikajúca príležitosť ako spoznať novú krajinu.
Samozrejme až také jednoduché to požičanie nieje. Sú dve možnosti, buď si auto požičiate priamo na mieste alebo to spravíte cez internet. Obe možnosti majú svoje výhody aj nevýhody, v prvom prípade je výhodou to, že len prídete to požičovne áut, zaplatíte, podpíšete pár papierov a môžete jazdiť. Ale veľkou nevýhodou je to, že pri takomto spôsobe si teda poriadne priplatíte, niekedy zaplatíte dokonca 2x toľko ako keby ste si auto objednali cez internet. Keď však zajednávate auto cez internet, strávite nad tým pomerne dosť času, musíte porovnávať viacero spoločností a čítať podmienky rezervácie. Môže sa stať, že natrafíte na podvodníkov, ktorí majú priveľké ceny, ale samozrejme to sa Vám môže stať aj keď si auto objednáte na mieste. Čiže je to len na Vás pre ktorú možnosť sa rozhodnete. Ja Vám tu ponúknem pár rád ako sme postupovali my :).
Začiatok je úplne jednoduchý, na vyhľadávanie tej správnej požičovne áut sme zadali do vyhľadávača: “car hire” a za tým destináciu, kde si chcete auto požičať, čiže napríklad Lanzarote. A tu už len postupne otvárate všetky možné spoločnosti. Ako prvé je dobré orientovať sa podľa ceny. Samozrejme cena, ktorú uvidíte po vstupe na stránku nieje konečná cena, ktorú zaplatíte pri požičaní. Treba si k nej ešte prirátať rôzne poplatky ako benzín alebo poistenie. A najdôležitejšie je ešte pred zaplatením, poriadne si prečítať podmienky (Terms and Conditions).
Čo si treba hlavne všímať:

1.    Vek šoféra – na ostrovoch ako Gran Canaria alebo Lanzarote sa môže šoférovať až od 25 rokov a napríklad na Malorke od 21 rokov, ale všetci vodiči do 25 rokov musia platiť poplatok okolo 4€ na deň. Možno sú aj spoločnosti, ktoré poskytujú autá aj mladším šoférom, nám sa take však neporadilo nájsť.
2.    Čo všetko zahŕňa cena – hlavne či je v nej zahrnutá poistka a benzín.
3.    Či máte pri prevzatí auta plnú alebo prázdnu nádrž a takisto v akom stave ju máte vrátiť – zvážte ak máte vrátiť prázdnu nádrž a dostávate plnú, či za dovolenku stihnete celý benzín prejazdiť.
4.    Pri poistke často pozor na výnimky, napríklad na niektorých ostrovoch nezahŕňa poistka poistenie podvozku auta, pretože veľa ciest je tu dosť v zlom stave a požičovne s týmto nechcú mať starosti
5.    Skúsenosti zákazníkov a recenzie, či sa niekto nesťažuje na skryté poplatky

Takže na záver želám veľa šťastných najazdených kilometrov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *