Za oddychom do St. Martins

V polovici apríla sme sa rozhodli zrealizovať jeden z mojich narodeninových darčekov a tým bol kupón do wellness v St. Martins v Rakúsku. Toto wellness má veľmi dobrú polohu nie len pre Viedenčanov, ale aj pre Bratislavčanov, nachádza sa len 15 minút jazdy od nákupného outletového centra Parndorf, takže môžete spojiť nákupy s oddychom.

St. Martins wellness

St. Martins wellnessPresne takto sme začali aj my, najskôr sme sa zastavili na krátke nákupy v Parndorfe a odtiaľ sme pokračovali do wellness. Už len cesta sem nás príjemne navnadila, obklopená poliami s veternými mlynmi či vinicami. Prvá obec, cez ktorú sme prechádzali sa nazýva Mönchhof a na prvý pohľad sa nám zapáčila, na každom kroku sa nachádzali vinárske pivnice a mnoho z nich malo pred vchodom cenník, takže ste sa mohli zastaviť na malú ochutnávku. Ďalšie mesto smerom ku kúpeľom je Frauenkirchen, kde vás privíta hneď zo začiatku množstvo supermarketov a obchodov, ale nachádzajú sa tu aj historické pamiatky ako napríklad bazilika Mariä Geburt. Odtiaľ smerujeme už k wellness, ktoré sa nachádza v pokojnom prostredí s vlastným jazerom. Zaparkujeme na vyhradenom parkovisku a už zdiaľky vidíme návštevníkov v bielych županoch posedávajúcich na terase. Hneď po vstupe do kúpeľov som bola prekvapená aké je tu ticho a pokoj. Väčšinou som pri vodných parkoch a wellness zvyknutá na rady ľudí čakajúcich na vstup a vo vnútri smiech a krik detí hrajúcich sa vo vode. V St. Martins sme vošli do úplne prázdnej predsiene s recepciou, žiadny rad tu nebol, dostali sme náramky na ruky a vošli dnu. Všetky ceny wellness St. Martins si môžete nájsť na tejto stránke. Potom sme si našli naše skrinky, kde sme si nechali veci a vstúpili sme do kúpeľov. Zariadenie je tu veľmi pekné a luxusné. Vo vnútornej časti je veľký bazén, množstvo lehátok, oddychová miestnosť, reštaurácia s terasou a časť pre deti s tobogánom a šúchačkami či detským bazénom. Cez veľký bazén sa dá dostať do vonkajšej časti, kde sú dva bazény plus veľká trávnatá plocha s lehátkami a plážou a v lete teda aj vstup do jazera. Jedna časť kúpeľov je pre verejnosť a druhá je pre hotelových hostí, ktorí majú samostatné bazény, reštauráciu a hlavne luxusné izby s krásnym výhľadom. Vo wellness sme strávili príjemné tri hodiny a užili sme si prvé tohtoročné opaľovanie, na slnku bolo okolo 20 stupňov, takže bolo príjemné ľahnúť si von na lehátko a opaľovať sa :).

St. Martins wellnessSt. Martins wellness

St. Martins wellness

St. Martins wellness

St. Martins wellness

Ďalšou zastávkou bolo Neziderské jazero (Neusiedler See), ktoré je autom od wellness cca 10-15 minút. Konkrétne obec Podersdorf am See, pretože tu sa nachádza fotogenický maják, ktorý sme chceli mať na zábere aj my :). Všade v dedine sú smerovania, ktoré vás dovedú až k jazeru. Priamo pri majáku je bar s výhľadom na jazero a okrem toho je tu niekoľko cukrární, pizzéria a reštaurácia. Oblasť jazera je veľmi obľúbená turistami a ponúka pestrý výber aktivít – cyklistiku, behanie, zábavu pre deti (priamo pri majáku nájdete malý park s hojdačkami a inými preliezkami pre deti), člnkovanie po jazere alebo len romantickú prechádzku pri západe slnka. Neziderské jazero sa rozprestiera v Rakúsku aj Maďarsku a jeho rozloha je 320 km². Je najväčším rakúskym jazerom a ročne ho navštívia tisíce turistov. Pre Slovákov je výhodou, že sa nachádza blízko Bratislavy a naozaj keď sme sa prechádzali po Podersdorfe, väčšina turistov, čo sme stretli boli Slováci :).

Okolie Neziderského jazera - Podersdorf am See

Okolie Neziderského jazera - Podersdorf am See

Okolie Neziderského jazera - Podersdorf am See

Po fotení a krátkej prechádzke v okolí jazera sme sa rozhodli nájsť niečo dobré pod zub a na základe odporúčaní z Tripadvisoru sme si vybrali reštauráciu v centre dediny s názvom Gasthaus zur Dankbarheit. Zvonku nevyzerá možno až tak lákavo ako niektoré reštaurácie priamo pri vode, ale jedlo bolo výborné :). Nachádza sa v strede dediny a pred podnikom nájdete aj malé parkovisko. Vnútro je zariadené typickým rakúskym štýlom, veľa dreva a dekorácií. Milý čašník nás usadil k stolu pre dvoch so živými tulipánmi a zapálil nám sviečku. Menu je napísané rukou a každý druh jedla znie lákavo a chutne :). Väčšina jedál sú mäsité chody, ja som si objednala jahňacinu s špenátovými gnocci a Robin klasický rezeň :). Pre ilustráciu prikladám foto, naozaj sme si pochutili a odporúčam toto miesto každému. Rezeň so zemiakovým šalátom stál 12.50€ a moja jahňacina 15.50€. Nápoje cca 3€, víno a alkohol samozrejme trochu viac.

Rakúska jahňacinka

Rakúsky rezeň

Deň v rakúskom Burgenlande (jedna z oblastí Rakúska) sa končí a vyrážame na cestu domov do Viedne. Oddýchnutí, vykúpaní a najedení spokojne opúšťame toto krásne miesto, kde sa ešte určite vrátime minimálne na dobré vínko alebo plavbu po Neziderskom jazere :).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *