Top 10 pláží, ktoré som zatiaľ navštívila

Znovu Vám ponúkam rebríček a tentokrát je venovaný najkrajším plážam, aké som zatiaľ navštívila.

1. Roccapina – Korzika/Francúzsko – celkovo voda a pláže na Korzike patria medzi najčistejšie a najkrajšie v celej Európe a myslím, že môžu konkurovať aj Karibiku :). Okrem tejto pláži je tu ďalších veľmi veľa nádherných pláží, ešte by som chcela spomenúť Polombaggiu, kde si okrem kúpania v čistej vode môžete vychutnať aj miešané nápoje v luxusných baroch a adrenalínovú jazdu na skútroch.

2. Playa de Formentor – Malorka/Španielsko – krásna, malá pláž neďaleko najsevernejšieho cípu Malorky obklopená borovicovými lesmi a tiež s úplne čistučkou vodou a bielym pieskom.

3. Playa Papagayo – Lanzarote – malá zátoka na sopečnom ostrove Lanzarote, kde jediným mínusom bol prístup k nej – po poľnej, hrboľatej ceste. Inak úžasná atmosféra, málo ľudí, malé vlnky, zlatiský piesok, plytké more.

4. Lido di Alghero – Sardínia/Španielsko – podobne ako Korzika, Sardínia sa tiež môže pýšiť krásnymi plážami a v Alghere priamo v centre nájdete jednu z nich. Vo vode vidíte stále úplne na dno a môžete sledovať malé rybky ako plávajú okolo Vás.

5. Port de Soller – Malorka/Španielsko – zátoka s luxusnými hotelmi a plážou so zlatým pieskom, kde bola taká teplá a pokojná voda, že som až ťažko uverila, že je to more a nie termálny bazén :). A veľkým plus je maják v diaľke, ktorý tejto pláži dodáva pravú dovolenkovú atmosféru.

6. Cleopatra – Alanya/Turecko – dlhá pláž v tureckom letovisku Alanya, ktorá je síce niekedy možno trochu preplnená, ale aj tak ponúka čistú vodu, piesok a množstvo vodných atrakcií.

7. Platja de Lloret – Lloret de Mar/Španielsko – pláž na pobreží divokého španielskeho Costa Brava, kde si určite užijete vodu a vlny, niekedy menšie a niekedy poriadne :)

8. Famara – Lanzarote – najveternejšia pláž na ostrove Lanzarote, je rajom pre surfistov a kúpanie je tu síce zakázané, no napriek tomu tu nájdete krásnu prírodu a hlavne divoké vlny plné nádejných surfistov :)

9. Hammamet Yasmine – Hammamet/Tunisko – krásna dovolenková oblasť a tiež krásna piesočnatá pláž, ktorá ani nebola preplnená, pretože väčšina miesto bola vyhradená pre ubytovaných hostí z hotelov.

10. Vänern – Vänersborg/Švédsko – aj keď nejde o pláž v pravom zmysle slova, pobrežie jazera Vänern som sem zaradila, pretože tu bolo krásne a bolo to iné ako všetky pláže, čo som zatiaľ vyššie spomínala. Voda je síce studená, ale čistá a pokojná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *