Top 10 stránok venovaných cestovaniu

Stránok s dovolenkami, letenkami a inými pobytmi je v dnešnej dobe už veľmi veľa. Niektoré som už vo svojich článkoch spomínala viac-krát a tu je zoznam, do ktorého som sa snažila zahrnúť stránky, ktoré mi vždy veľmi pomôžu pri nájdení tej správnej dovolenky.

1. www.ryanair.com – túto stránku už asi nemusím predstavovať :) Je pravda, že v poslednej dobe zdvihli ceny, zaviedli poplatky a tiež sa im komplikovanejšie vyhľadávajú letenky, pretože musíte zadávať bezpečnostné kódy. Ale inak sú pre mňa stále TOP 1 :)

2. www.booking.com – tak isto sa tu nemusím rozpisovať, booking je medzi stránkami zameranými na ubytovanie skutočne takmer dokonalý :)

3. www.hotels.com – ďalšia stránka veľmi podobná bookingu zameraná na ubytovanie, čiže kľudne vyskúšajte, výber je obrovský.

4. www.pelikan.sk – slovenská stránka, pomocou ktorej si môžete vyhľadať letenky do celého sveta. Orientuje sa na nej veľmi jednoducho a veľkým plus je pre mňa úvodná akcia, kde sa Vám zobrazujú najhorúcejšie novinky za dobré ceny :)

5. www.foreca.com – stránka venovaná počasiu, ktorú tiež využívam veľmi často. Nájdete tu niekoľkodňovú predpoveď pre takmer celý svet.

6.www.tripadvisor.com – stránka zameraná na vyhľadávanie hotelov, leteniek ale ja túto stránku využívam hlavne vtedy, keď potrebujem nájsť nejaké zaujímavé atrakcie a tipy na výlety v danej destinácii. Vždy mi ponúkne dlhý zoznam so stručným popisom ku každej atrakcii.

7. www.maps.google.com – tiež asi nemusím písať viac, názov hovorí za všetko, proste bez google maps na dovolenku už nechodím :)

8. www.orbion.cz – česká stránka, síce má už aj svoje slovenské vydanie, ja chodím radšej na toto české, pretože je tu veľké množstvo dovolenkových informácií, recenzií, rád, typov, diskusií a podobne.

9. www.union.sk – poistenie je dôležité a ja využívam vždy poisťovňu Union. Na výber je veľké množstvo rôznych druhov poistení, podľa toho či idete aj nejako viac aktívne tráviť dovolenku (napríklad pri extrémnych športoch) alebo len oddychovať na pláži.

10. www.travel.sk – slovenská stránka zameraná na cestovanie, kde si môžete pomocou filtra vybrať dovolenku na mieru, tentokrát však s cestovnou kanceláriou. Zoradiť sa všetko dá od najnižších cien, čiže je možné sa tu ľahko orientovať.

(11.) www.cestovaniesvetom.sk – na koniec rýchlo rozvíjajúca sa stránka o lacnom cestovaní, preto čítajte a lajkujte :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *