Top 10 vecí, ktoré doma nezabudnúť

V nasledujúcom krátkom článku Vám ponúkam zoznam 10 vecí, ktoré si vždy predtým ako idete na dovolenku dôkladne skontrolujte :). Pretože ak zistíte až na mieste, že Vám niečo z toho chýba, môže to spôsobiť nemalé komplikácie.

1. Letenka / lístok na vlak / lístok na autobus (Jedna z najdôležitejších vecí, bez ktorej sa pravdepodobne ani nedostanete do vysnívanej destinácie. Ak cestujete s Ryanairom a na letisku zistíte, že ste si zabudli vytlačiť letenku, nepanikárte. Je dobré ak máte niekde v mobile, prípadne na USB kľúči letenky v PDF formáte, ale aj keď nie, stále stačí ak sa dostanete na internet k svojim mailom a letenku si môžete vytlačiť (musíte však nájsť miesto, kde majú aj tlačiareň aj internet :), ale myslím, že na letisku to nebude problém. Problém však je, že to musíte stihnúť 4 hodiny pred odletom, inak už letenka nebude platná.)

2. Občiansky preukaz / pas / vodičský preukaz / papiere od auta (Samozrejme ak cestujete v rámci EÚ, stačí Vám občiansky, neodporúčam nosiť na dovolenky oba doklady, pre prípad, že Vás okradnú, budete mať potom viac vybavovačiek)

3. Poistenie + papiere k nemu / karta poistenca (Je síce pekné, že sa doma poistíte, ale bez vytlačenia všetkých papierov je toto poistenie v podstate neplatné. A keď už ste priamo na dovolenke, tak nezabudnite tieto papiere nosiť stále so sebou aj s kartičkou poistenca, pretože ak ste už u doktora, môže byť dosť komplikované dokazovať mu, že ste poistený, ale papiere ste zabudli na izbe.)

4. Papiere od ubytovania (Samozrejme toto je rovnako dôležité ako letenky, je jedno cez akú stránku si zajednávate ubytovanie, potvrdenie si vždy vytlačte a hlavne v anglickej verzii, pretože tej slovenskej asi väčšina hotelov rozumieť nebude :))

5. Fotoaparát / kamera + pamäťová karta a nabíjačka (Bez fotoaparátu prípadne kamery už na dovolenku ide málokto. Tu len pripomínam, aby ste si nezabudli nabíjačku a pamäťovú kartu, z vlastnej skúsenosti viem, že bez pamäťovej karty toho veľa nenafotíte :))

6. Peniaze / kreditné karty (Vždy je dobré zobrať si hotovosť, ktorú predpokladáte, že miniete + nejakú rezervu, keby sa stalo niečo nezvyčajné.)

7. Mobil (Veľmi dôležitý pomocník, keď sa napríklad stratíte, veľkou výhodou je ak máte smartphone, v ktorom je napríklad navigácia GPS alebo aspoň mapa.)

8. Lieky / tabletky (Nezabudnite si lieky na tíšenie bolesti, ako ibalgin, ibuprofen, ale napríklad ja si na každú dovolenku beriem aj brusnice, urologický čaj a liek na zápal močových ciest, keďže mám skúsenosť, keď som pri sebe tieto lieky nemala a bez priateľovej maminy, ktorá ich mala, by som asi neskončila veľmi dobre. Je to však individuálne, sami najlepšie viete, aké lieky potrebujete.)

9. Mapa / informácie o destinácii kam cestujete (Ak máte dobrý telefón, stačí mapa v ňom. Ak nie, určite si zopár máp vytlačte aj pred tým ako vyrazíte z domu. A tiež je dobré, keď si preštudujete aspoň pár základných informácií o krajine, kam idete a aspoň približne si pozriete, kde sa nachádzajú atrakcie, ktoré by ste chceli navštíviť.)

10. Dobrú náladu :) (Nezabudnite na ňu pri toľkom strese z balenia :))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *