Top 10 tipov ako sa čo najlepšie pripraviť na dovolenku

Aj keď dovolenky a výlety patria medzi veľmi príjemné časti nášho života, niekedy sa pár dní alebo pár hodín pred odchodom na ne poriadne stresujeme. Veď to poznáte – čo pobaliť, koľko toho pobaliť, čo si obliecť na cestu, mám dosť peňazí?, nebude tam predsa len chladnejšie ako písali? Takže to kľudne môžem nazvať preddovolenkový stres. Preto som pre Vás pripravila tento článok, kde sa snažím zhrnúť tipy ako čo najlepšie predísť tomuto „stresu“ a čo najviac si dovolenku užiť.

1. Plánujte – hlavne miesta, ktoré chcete navštíviť, atrakcie, múzeá, všetko si zaznačte do mapy a mapu si vytlačte. Naozaj to uľahčí orientáciu v danej lokalite.
2. Pripravte si zoznam – ak patríte k tým, ktorí sa boja, že si nezoberú na dovolenku dostatok potrebných vecí, týždeň pred odchodom si spíšte zoznam čo potrebujete, to čo chýba si nakúpte, ale do kufrov to pobaľte až deň pred dovolenkou.
3. Neberte si zbytočnosti – ak idete v lete stačia plavky, pár krátkych vecí, okuliare a žabky :) V zime je to komplikovanejšie ale najlepšia je teplá čiapka, šál, rukavice a nepremokavé topánky :)
4. Stačí jedna karta – stačí Vám jedna kreditka alebo iná platobná karta, vôbec si nemusíte brať prehnane veľa hotovosti, veď bankomaty sú všade na svete :)
5. Nezabudnite foťák – to je jedna z najdôležitejších vecí, pretože Vám pomôže zvečniť všetky krásne zážitky a pri fotkách budete dlho spomínať na nezabudnuteľnú dovolenku.
6. Poistite sa deň pred odchodom – ak Vám poistenie nezaobstarala cestovná kancelária, nezabudnite si cestovné poistenie uzavrieť najneskôr do polnoci dňa pred odchodom.
7. Urobte si atmosféru – na uvoľnenie pomôže už deň pred odchodom urobiť si napríklad miešané drinky, ktoré sa podávajú v tej danej krajine kde cestujete alebo si navariť niečo zo špecialít ich kuchyne.
8. Informujte známych – dajte svojim známym vedieť v ktorom meste, hoteli, na ktorej ulici budete tráviť dovolenku, pre prípad núdze alebo len ak si doma zabudnete niečo dôležité, môžu Vám to tam poslať :)
9. Tešte sa – skúste jednoducho zabudnúť na stres, myslite na to, že už o pár hodín budete v inom svete, oddychovať a nasávať atmosféru toho nového úžasného miesta :). No komu je lepšie ako Vám keď ste len kúsok od vysnívanej dovolenky? :)
10. Nič neriešte – posledný tip sa trochu nehodí k predošlým deviatim a to preto, že možno najlepšia dovolenka bude taká, na ktorú sa vôbec nebude pripravovať a plánovať, jednoducho ráno zbalíte pár vecí, zájdete na letisko, zabookujete letenku priamo tam a odletíte niekam ďaleko :)

Cestovná únava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *